Hałas w miejscu pracy

Jednym z większych wrogów ludzkiego zdrowia jest hałas. Hałas towarzyszy nam na niemal każdym kroku, wprowadzając niemało zamętu przy większości czynności, które wykonujemy w domu i pracy. Hałas, który nie przekracza określonych granic, jest przez nas tolerowany. Jednak, jeżeli mamy do czynienia przez długi czas z dużym hałasem, trzeba się liczyć z tym, że możesz zostać uszkodzony nasz słuch. Usługi BHP Opole podpowiadają, jak można się przed tym bronić. Dzięki wykorzystaniu określonych technik i narzędzi, będziemy mogli jeszcze skuteczniej zadbać o słuch i polepszyć jego funkcjonowanie w dłuższe perspektywie czasu.

Ochraniacze na uszy

słuch jest bardzo wrażliwym zmysłem naszego ciała, który wymaga troski i uwagi. Aby chronić go przed uszkodzeniami, należy stosować specjalne nauszniki. usługi i szkolenia BHP Opole doradzają w ich wyborze, a także przedstawiają prawidłowy sposób stosowania. Czym może grozić zrezygnowanie  takiej formy ochrony słuchu? Przede wszystkim jego trwałym uszkodzeniem, do którego może dojść w wielu okolicznościach.

Redukcja poziomu hałasu

Usługi BHP Opole to również badania poziomu hałasu w halach fabrycznych i innych zakładach produkcyjnych. Celem takiego badania jest sprawdzeniu poziomu hałasu, który towarzyszy w miejscu pracy. Jeżeli jego wartość przekracza dopuszczalne normy, konieczne będzie wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń i udoskonaleń, mających zadanie zredukować poziom hałasu, czyniąc go akceptowalnym i bezpiecznym dla ludzi.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s